آخرین اخبار :
کد خبر : 25206 سه شنبه 31 فروردين 1400 دولت و ادارات
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران :

آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه شبکه فیبر نوری در روستاهای شهرستان ساری

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از برخورداری ۵۰ روستا شهرستان ساری از خدمات نسل سوم و چهارم تلفن همراه با راه اندازی بستر فیبر نوری خبر داد.

به گزارش خبرمازندران به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران سید مصطفی فلاح سرپرست این اداره کل با اشاره بر اهمیت توسعه ارتباطات روستایی از طریق ایجاد بستر فیبر نوری در راستای برقراری عدالت ارتباطی اظهار کرد: عملیات اجرایی راه اندازی بستر فیبر نوری در قالب طرح توسعه ارتباطات روستایی در شهرستان ساری آغاز شد.
وی همچنین افزود: در این طرح با راه اندازی بیش از ۴۷ کیلومتر بستر فیبر نوری، بیش از ۵۰ روستا از توابع این شهرستان با جمعیت بالغ بر پنج هزار و ۲۰۰ نفر از ظرفیت نسل سوم و چهارم تلفن همراه برخوردار می شوند. 
فلاح در ادامه با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح ایجاد زیرساخت های ارتباطی، خدمات پهن باند در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته جهت دسترسی به پهنای باند بیشتر برای اپراتورها و اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات می باشد، اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح شاهد از بین رفتن مشکلات ارتباطی روستاهای شهرستان ساری خواهیم بود.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها